עיסוי לנשים בהריון

 

עיסוי לנשים בהריון

לא מעט נשים סובלות במהלך ההיריון מכאבים בחלקים רבים בגוף, מבצקות ומחוסר בשינה. אחד הפתרונות היעילים ביותר בהם אפשר להשתמש על מנת להקל על כך בצורה משמעותית הוא עיסוי מיוחד לנשים בהריון.

עיסוי שכזה יכול להקל לא רק על הכאבים הפיזיים מהם האישה סובלת דוגמת כאבי ראש, כאבי רגליים ושרירים, אלא גם לשחרר כאבים נפשיים כמו מתח ולחץ מהם סובלת כל אישה ככל שהולכת ומתקרב התאריך בו היא אמורה ללדת. עיסוי לנשים בהריון לא יהיה כמובן עיסוי רגיל, כי אם עיסוי שייעשה הרבה יותר בעדינות וברגש ועם דגש על מטפל מנוסה. חשיבות ניסיונו של המטפל גדולה בעיקר בשליש הראשון של ההיריון, מאחר וכל פעולה לא נכונה אותה האישה תבצע עשויה לפגוע בעובר ולכן בעזרת הדרכה נכונה וטיפול נכון, המעסה לא רק שלא יזיק לאישה אלא אף ידאג להפחית את הצטברות הנוזלים בגופה ולהפוך את זרימת הדם לטובה יותר, דבר שיסייע בהתפתחותו של העובר.

העיסוי ייעשה בצורה של מגע רחב ואיטי על מנת להרפות את השרירים התפוסים, כאשר הדגש יהיה לא לבצע לחיצות עמוקות ולא לעשות שום תנועה מהירה, כשלאחר העיסוי תרגיש האישה הרבה יותר שלווה ורגועה, תהנה מהפחתת הלחץ ותוכל לישון בצורה הרבה יותר נינוחה. עיסוי לנשים בהריון באופן קבוע אף תורם ללידה קלה וטבעית יותר, זאת באמצעות הרפיית הגוף לעיתים קרובות והפחתת המתח בשרירים.